O společnosti SwingAnalyst

Nabízíme analýzu pro švihové sporty

Všechny analýzy v oblasti tenisu zpracovává profesionální trenér s několikaletými zkušenostmi s trénováním všech věkových a výkonnostních úrovní, bývalý závodní hráč Tomáš Josefus...více »

Jsem profesionální hráč stolního tenisu, momentálně působím v české nejvyšší soutěži. Jsem členem širšího reprezentačního družstva mužů ČR 2017. Absolvoval jsem studium magisterského...více »

Badmintonu se věnuji na profesionální úrovni 17 let, v současné době působím jako hráč ostravského oddílu TJ Sokol Klimkovice, se kterým hraji extraligu. Jako trenér mám dlouholeté...více »

Absolvent oboru Sportovní management. Držitel trenérské licence ROOKIE. Aktivní hráč baseballové EXTRALIGY – česká nejvyšší soutěž. Člen národního týmu od roku 2005...více »

Proč Swinganalyst?

Nabízíme Vám vysokorychlostní analýzu zpracovanou s pomocí profesionálního softwaru k analýze lidských pohybů. Díky novým technologiím máme 8krát více informací pro zpracování analýzy (240 snímků vs 30 snímků za vteřinu). Pokud hledáte zlepšení ve své technice a hře, my vám ukážeme, jaké jsou ty správné pohyby a jaký je přesně důvod jejich zapojení do úderu a odpalu.

Vysokorychlostní video + software k analýze pohybů + detailní zpracování informací + pochopení a porozumění ze strany hráče = největší možné zlepšení v nejkratším možném čase; perspektiva dalšího, maximálně možného výkonnostního růstu

Přínosy pro zákazníka

Využíváme profesionálního softwaru, webu a naše zpracované analýzy zasíláme online, přímo na chytré telefony a další přenosná zařízení. V našich zpracovávaných analýzách využíváme srozumitelnou terminologii a díky měřitelným faktorům výkonu jsme schopni doporučit co zlepšit, jak to zlepšit a zákazníkům definovat přesně o jak velkém zlepšení se bavíme (např. zrychlení servisu o 15 km/h). Díky tomuto přístupu a na základě věku a výkonnostní úrovně jsme schopni odstranit limitující faktory výkonu.

Využití naší analýzy

Video nikdy nelže. Vidět sám sebe na vysokorychlostním videu je velmi důležitý a velmi účinný nástroj pro zlepšení jakéhokoli herního aspektu, ať už technického, taktického, někdy dokonce mentálního.

Toto video vám poskytne objektivní pohled a pravdu o své vlastní hře. Není výjimkou, že pokud se vidíte na videu poprvé tak jste záběry zaskočeni, někdy dokonce šokováni ve smyslu, jak odlišné záběry svého vlastního pohybu a hry sledujete na obrazovce, oproti tomu jak tyto stejné pohyby ve skutečnosti cítíte a myslíte si tak i přirozeně, že je tak provádíte.

Záběry z vysokorychlostního videa vám nejenom odkryjí realitu a pravdu o vaší hře, ale také pravdu o tom, jak moc, popřípadě jak málo váš trenér opravdu ví o výuce úderů a jejich mechanice.

To je také jeden z důvodů proč trenéři v dnešní moderní době využívají tak málo videa jako pomůcky pro zlepšení hráčovy výkonnosti a techniky.

Hlavní důvod je u nich obava, že video odkryje také mimo jiné jejich pouze základní vědomosti o výuce lidských pohybů a také ukáže, že světoví hráči se vůbec neřídí a neplní jejich zjednodušující fráze a pokyny, které slýchává většina sportovců každý den na sportovištích po celém světě.

Srovnání

Přinášíme přímé porovnání vysokorychlostního (240 fps) a normálního, běžného videa (30 fps).

Obě videa zobrazují část servisu u tenisu, která je lidskému oku neviditelná, a to díky rychlosti v jaké pracuje v této fázi úderu hlava rakety.

U obou videí je k vidění práce rakety z maximální pozice vnější rotace ramene (tato pozice často nazývána jako smyčka) do bodu kontaktu a i následná práce hrající paže a rakety – pronace.

YouTube video SwingAnalyst
30 fps

Videoanalýzy podání při tenisu...