Tvorba rotace - tenis


Víte, kolik jste schopni vygenerovat rotace při svých úderech? Víte, kolik rotace jsou schopni míči udělit hráči jako Nadal nebo Federer? Je dobré používat hodně nebo málo rotace? Víte jaká je průměrná hodnota rotace, kterou využívají profesionální hráči u svých úderů v průběhu výměn při svých soutěžních zápasech? Jak se tvoří rotace? Je tvorba rotace přímo úměrná tomu, jaké držení u úderů využíváte?

Znamená například, že s extrémním západním držením budete hrát své forehandy s větší dávkou rotace než s držením východním?

Jak je možné, že Roger Federer se svým východním držením u forehandu je schopen vygenerovat větší dávku rotace a hraje ve svých výměnách v průměru s větší dávkou rotace než např. hráči jako Murray, Berdych (oba polozápadní držení) nebo Nishikori, Kohlschreiber (oba západní držení).

Na tyto a další otázky Vám odpoví SwingAnalyst.

2057 RPM (otáček za minutu)
2215 RPM (otáček za minutu)
2400 RPM (otáček za minutu)

Jak je možné, že dnešní hráči jsou schopni u svého forehandu vygenerovat mnohem více rotace než kdy předtím? Je to moderním vybavením nebo jejich extrémním držením?

Je dobré trefovat všechny míče středem rakety, jak po Vás chce většina trenérů? Souvisí to nějak s tvorbou rotace? Co dělá raketa v bodě kontaktu? Jaká je pozice hlavy rakety před, v bodě kontaktu a po něm?

Otevřená hlava rakety

Otevřená hlava rakety

Přímější míč

Přímější míč

Topspin

Topspin

Naše analýza Vám ukáže, kde míče trefujete vy a v případě zájmu Vám dáme návrhy a doporučení jak tvorbu rotace vylepšit.