Rychlostní profil - tenis


Zaměřujeme se především na měření rychlosti odchozího míče u těchto úderů: forehand, backhand, první a druhý servis, smeč. Měříme vždy nejrychlejší daný úder a průměrnou hodnotu každého úderu ze všech odehraných míčů. Měříme rychlosti jen těch míčů, které jsou umístěny do kurtu. Možnost měření v tréninku nebo v tréninkových zápasech. Pro měření využíváme profesionální radar určený k měření rychlosti pohybujících se objektů.

Víte, jak hrají rychle údery nejlepší čeští tenisté všech věkových kategorií? Porovnejte si s nimi rychlostní profil a odhalte své slabiny.

Existují velké rozdíly v rychlostech, odstraňte své slabé stránky a udělejte ze svých úderů v soutěžních utkáních zbraň.

V každé věkové kategorii a na každé výkonnostní úrovni existují určité rychlostní standardy. Můžete mít ten nejlepší přístup, můžete být mentálně nejsilnější, mít motivaci a soustředit se při hře na 100%, pokud ale tyto standardy nesplňujete tak Vám to není nic platné. Pokud např. na úrovni ATP neumíte pravidelně servírovat do kurtu okolo 200 km/h, nejste schopni pravidelně returnovat do kurtu servisy o rychlosti 210 km/h nebo držet ve výměně míče, které Vám soupeř hraje rychlostí 150km/h do rohů Vaší strany kurtu tak přístup a soustředění Vám v tento moment jen stěží pomůže.

Není důležitá jen rychlost, ale také rotace. Na množství rotace záleží, jak své údery dokážete ve vysokých rychlostech kontrolovat. Více info zde.

V případě zájmu nabízíme návrhy a doporučení jak se těm nejlepším v rychlosti vyrovnat nebo je dokonce předstihnout.

Měříme profesionálním radarem