Měření rychlosti švihu - tenis


Při měření se zaměřujeme především na měření rychlosti švihu u těchto úderů: forehand, backhand, servis. Pro měření využíváme profesionální radar určený k měření rychlosti švihu.

Měříme profesionálním radarem

Rychlost hlavy rakety je v dnešním tenise jediným zdrojem "síly". Pokud se chcete stát hráčem, který hraje silnější a rychlejší údery tak musíte zrychlit svůj švih.

Čím rychlejší švih, tím letí míče rychleji a tím jsou Vaše údery silnější a rychlejší.

Čím lepší hráč, tím rychlejší švih.

Porovnejte rychlost svého švihu s předními českými hráči a odhalte své slabiny.

Jak se dá zrychlit švih?

První způsob zrychlení švihu je optimalizace úderové techniky.

Určitě už jste někdy slyšeli, že existuje široká škála přijatelné úderové techniky.

Navzdory tomu co koluje mezi širokou tenisovou veřejností, mezi trenéry a hráči, dokonce co se uvádí v trenérských manuálech, neexistuje široká škála přijatelné techniky a provedení jednotlivých úderů. A zvláště v případě pokud Vaše plány směřují k závodnímu a profesionálnímu tenisu.

Více k optimalizaci úderové mechaniky zde.

Dá se zrychlit švih jinými metodami?

Další efektivní fungující metody se v současné době v Evropě nevyužívají. Nezabírá cvičení ve fitness, ani cvičení s expandery, strečink, jóga, dokonce ani plyometrický trénink není efektivní. Ani jedna z výše uvedených metod totiž nesplňuje rychlostní zákony, které je zapotřebí k zrychlení švihu dodržet.

Je možné, že máte příliš rychlý švih?

Ne, tato varianta opravdu není možná. Můžete ho mít rychlý, nikdy ne ale příliš rychlý. Každý hráč hledající zlepšení by měl rychlost svého švihu maximalizovat. Pokud však někdo zrychlí švih, tak míče mu automaticky začnou létat dál. V případě tenisu kdy má kurt svůj neměnný rozměr, to může způsobovat, že míče budou létat do autu. Pokud máte tento problém, potřebujete při svých úderech vygenerovat více rotace. Více info o této problematice a nabízených analýzách zde.

Zrychlení švihu

V roce 2015 uvádíme na evropský trh efektivní a fungující metody a pomůcky na zrychlení švihu.

SPEEDCHAIN

Chcete být rychlí? Trénujte rychle! Představujeme nejnovější technologie v oblasti kondiční přípravy pro sportovce!

Rozvíjí rychlost, hbitost, explozivní sílu, svalovou vytrvalost, koordinaci, rychlá svalová vlákna v pažích, ramenech, nohou a v neposlední řadě také reakční čas.

YouTube video SwingAnalyst
SpeedChain

Cvičební pomůcka SpeedChain pro zlepšení tréninku švihových sportů...